• Články
  • QNAP a Platform9 spojily síly, aby nabídly hybridní řešení cloudového prostředí s OpenStack

QNAP a Platform9 spojily síly, aby nabídly hybridní řešení cloudového prostředí s OpenStack

QNAP a Platform9 spojily síly, aby nabídly hybridní řešení cloudového prostředí s OpenStack
 
   
 
 
 

QNAP a Platform9 spojily síly, aby nabídly hybridní řešení cloudového prostředí s OpenStack

Taipei, Tchaj-wan, 21. prosince 2016 – Společnost QNAP® Systems, Inc. dnes oznámila integraci QNAP NAS a Platform9, společnosti přinášející řešení "zdroje-jako-služba", které usnadňuje správu infrastruktury v cloudovém prostředí. Díky tomu může být výkonné hybridní cloudové řešení zároveň snadno implementovatelné a použitelné v různých OpenStack prostředích. Řízené OpenStack řešení od Platform9 také umožňuje uživatelům OpenStack využívat na pracovišti QNAP NAS jako kompaktní a spolehlivé úložiště dat.

"Podniky si čím dál tím více uvědomují podnikový přínos OpenStack pro správu infrastruktury a pracovní zátěže, zejména v hybridním cloudovém prostředí," uvedl Adam Ulfers, viceprezident prodeje u Platform9. "Naše integrace s QNAP nám umožňuje lépe naplňovat požadavky rychle rostoucího globálního trhu pro nabídku "OpenStack-jako-služba" a pro lepší správu infrastruktury cloudového prostředí."

"Vydání společného řešení QNAP a Platform9 je velmi inspirativní! Zatímco implementace, správa a aktualizace čistého OpenStack prostředí může být obtížná a časově náročná, integrace ovladače QNAP Cinder do "OpenStack-jako-služba" od Platform9 nabízí jednoduchý způsob implementace OpenStack pro produkční prostředí," uvedl generální ředitel společnosti QNAP Meiji Chang. "Podniky mohou uchovávat svá data přímo na pracovišti na úložišti QNAP a pomocí Platform9 bez problému spravovat celou infrastrukturu."

Platform9 pro správní platformu OpenStack

Z důvodu flexibility, zabezpečení a snížených nákladů zavádějí podniky čím dál častěji do své IT infrastruktury OpenStack pro implementaci hybridního cloudového prostředí. Řešení "OpenStack-jako-služba" od Platform9 nabízí jednoduchá, otevřená a k podnikání připravená řešení umožňující okamžitou implementaci prostředí OpenStack. Díky tomu mohou podniky snadno nakonfigurovat QNAP NAS jako úložiště na podporu svého OpenStack prostředí.

QNAP NAS jako úložiště OpenStack

S ovladačem QNAP Cinder (který je v Platform9 plně integrován) mohou uživatelé ze správního rozhraní Platform9 na některé své výpočetní uzly snadno přidat roli úložiště, aniž by bylo nutné manuálně instalovat ovladač. Mimo optimalizovaný proces implementace mohou výpočetní uzly také využívat prostor na QNAP Enterprise ZFS NAS (úložišti podnikové třídy nabízející bohaté možnosti zálohování, jako například snímky, deduplikaci a kompresi dat) a řadu podnikových QNAP NAS pro výkonná a bohatě funkčně vybavená úložná řešení.

Podporované modely QNAP NAS

Řady Enterprise ZFS NAS a TES-x85U jsou konfigurovatelné pro řešení soukromého cloudového prostředí založené na OpenStack od Platform9.

 O společnosti QNAP

Společnost QNAP Systems, Inc., jak už samotný název „Quality Network Appliance Provider" (poskytovatel kvalitních síťových přístrojů) napovídá, se zaměřuje na dodávání ucelených nabídek se síťovými úložišti (NAS) a sítovými rekordéry videa nejvyšší kvality s jednoduchostí použití, robustním provozem, velkou úložní kapacitou a vysokou spolehlivostí. Společnost QNAP spojuje technologie a design, aby přinesla kvalitní výrobky, které efektivně pomáhají podnikům se sdílením souborů, virtualizací aplikací, správou úložiště a hlídáním v podnikovém prostředí a zároveň obohatila uživatele nabídkou zábavního multimediálního centra. Se sídlem v Taipei, společnost QNAP poskytuje řešení pro globální trh nepřetržitou inovací a vášní.