• Články
  • QNAP: Řešení pro 500 uživatelů...

QNAP: Řešení pro 500 uživatelů...

Společnost QNAP vydala oficiální zprávu zabývající se řešením pro 500 uživatelů VDI založených výlučně na flash úložišti s VMware Horizon View
 
   
 
 
 

Společnost QNAP vydala oficiální zprávu zabývající se řešením pro 500 uživatelů VDI založených výlučně na flash úložišti s VMware Horizon View

Taipei, Tchaj-wan, 20. prosince 2016 – Společnost QNAP® Systems, Inc., vydala svou zprávu "Řešení pro 500 uživatelů VDI s VMware Horizon View založené výlučně na flash úložišti", které bylo testováno pomocí Login VSI ke změření výkonu. Tato oficiální zpráva podává podrobné reference na architekturu úložišť a výsledky zkoušek pro implementaci 500 uživatelů VDI používajících QNAP ES1640dc a předkládá spolehlivého průvodce výběrem velikosti VDI pro organizace usilující o spolehlivé úložné řešení pro zpracování aplikací VDI náročných na prostředky.

"Tato oficiální zpráva je velmi dobrým referenčním materiálem, který pomáhá organizacím lépe pochopit výkonově optimalizovanou koncepci QNAP Enterprise ZFS NAS a jeho prokázanou schopnost pokořit výzvy v prostředích VDI", uvedl produktový manažer společnosti QNAP Waterball Liu, a dodal: "QNAP Enterprise ZFS NAS poskytuje pevný IT základ k vybudování úspěšného podniku s téměř nulovou dobou prostojů."

Tento test byl proveden s užitím QNAP ES1640dc osazeným disky SSD seskupenými do podoby jednoho svazku a připojeného k serveru s hypervizorem pomocí 10Gbps iSCSI a s perzistentní desktopovou implementaci VDI s VMware Horizon View 6 a připojenými klony. Současné nasazení a start 500 desktopů prokázal schopnosti jediného řadiče Enterprise ZFS NAS, který úlohu nasazení dokončil za jednu hodinu a start za méně než 7 minut. Po vytvoření desktopů bylo na úložišti alokováno pouze 290 GB prostoru, což prokázalo výhody operačního systému založeného na ZFS. Ten je vybaven funkcemi thin provisioning, overprovisioning, kompresí a in-line deduplikací, aby ušetřil až 99 % kapacity v prostředích VDI.

V oficiální zprávě jsou zdůrazněny výhody a klíčové poznatky pro VDI na QNAP Enterprise ZFS NAS:

  • ZFS: Podporuje nezbytné funkce podnikových úložišť, jako například výkonné rozšiřování úložišť, flexibilní seznamy úložišť, vysoce výkonný SSD caching, téměř neomezený počet snapshotů a klonování, deduplikaci dat, in-line kompresi, thin provisioning s reclaimem.
  • Architektura se dvěma řadiči: Během testu řešení VDI byl používán jediný řadič ke zpracování těžké pracovní zátěže z 500 VM, zatímco druhý řadič spravoval datové centrum (virtuální servery) na infrastruktuře VMware® vSphere a Horizon View.
  • Řešení založené výlučně na pamětech flash: Posiluje extrémně náročné aplikace jako VDI a zajišťuje, aby byl systém neustále v provozu bez ohledu na změny režimu vstupů a výstupů VDI a chování různých uživatelů.
  • Snižování objemu dat: Bloková deduplikace dat optimalizuje využití úložišť omezením redundantních/opakovaných dat a in-line komprese dat pomáhá snížit jejich objem.
  • Ochrana dat: Systém ZFS je navržen se zřetelem na integritu dat a využívá kontrolní součty od konce ke konci (end-to-end) k detekci a opravě tichého poškození dat.
  • Akcelerace paměti cache: Umožňuje intenzivní vstupně výstupní operace při čtení a zápisu data z nechráněné paměti cache chránit moduly SSD NVRAM a mSATA.
  • Podpora VAAI: VAAI zvyšuje výkon odlehčením serverové zátěže pro servery ESXi na diskovém poli, čímž uvolňuje výpočetní prostředky a maximalizuje výkon virtuálních počítačů.
  • Sjednocené úložiště: Podporuje jak bloková, tak i souborová úložiště (iSCSI LUN i sdílené složky).

 

O společnosti QNAP

Společnost QNAP Systems, Inc., jak už samotný název „Quality Network Appliance Provider" (poskytovatel kvalitních síťových přístrojů) napovídá, se zaměřuje na dodávání ucelených nabídek se síťovými úložišti (NAS) a sítovými rekordéry videa nejvyšší kvality s jednoduchostí použití, robustním provozem, velkou úložní kapacitou a vysokou spolehlivostí. Společnost QNAP spojuje technologie a design, aby přinesla kvalitní výrobky, které efektivně pomáhají podnikům se sdílením souborů, virtualizací aplikací, správou úložiště a hlídáním v podnikovém prostředí a zároveň obohatila uživatele nabídkou zábavního multimediálního centra. Se sídlem v Taipei, společnost QNAP poskytuje řešení pro globální trh nepřetržitou inovací a vášní.